تعمیر انواع یخچال در اصفهان

 

شاید برای هرکدام از ما یک بارهم که شده این مسئاله پیش آمده که به سراغ یخچال برویم و متوجه کارنکردن و خرابی یخچال شویم و میدانیم خراب شدن یخچال  نسبت یه سایر لوازم حساس تر است. چون مواد غذایی در یخچال خراب میشود مخصوصا اگر فصل تابستان باشد و هوا گرم باشد .اولین نکته ای که ممکن است با خراب شدن یخچال به ذهن ما بییاید این است که کدام مرکز خدمات تعمیر را برای یخچال انتخاب کنم که این چند ویژگی را داشته باشد . 

1.سریع تر خود را به منزل یا محل کار ما جهت تعمیر برساند

2.تعمیرکار مجرب باشد و بتواند زود یخچال را عیب یابی کند

3.تمام لوازم مورد نیاز جهت تعمیر یخچال را همراه داشته  باشد (مجهز باشد )

4.سرعت  عمل لازم جهت تعمیر را داشته باشد .

سامی سرویس بهترین گزینه جهت تعمیر لوازم برقی شما است سامی سرویس دارای 17 سال سابقه و بیش از 20 نیروی متخصص در زمینه تعمیر انواع یخچال با انواع برندها اماده خدمت رسانی به شما همشهریان اصفهانی عزیز است.و همچنین سامی سرویس علاوه بر نمایندگی تعمیر یخچال در اصفهان دارای نمایندگی تعمیر یخچال در شهر های اطراف اصفهان هم است.

تعمیر یخچال(فریز،خانگی،قصابی،مرغی...)

عیب یابی و تعمیر انواع یخچال در اصفهان

 

1_ یخچال دیگر خنک نمی کند


یکی از نشانه های ساده که شما متوجه میشوید یخچال شما دچارمشکل شده و با مرکز تعمیر تماس بگیرید
اگر متوجه شوید که یخچال شما دیگر خنک نمیکند.
در صورتی که مواد غذایی منجمد شده در فریزر از حالت انجماد خارج شده و حال نرمی به خود گرفته است مانند (مرغ، گوشت،سبزی منجمد شده).  
در ابتدا باید اطمینان از اتصال برق داشته باشید
برای اطمینان ابتدا ببینید که به هیچ وجه از سه راهی برای اتصال یخچالتان به برق استفاده نشده باشد .
اتصال یخچال به برق باید به صورت مستقیم باشد.
دو شاخه یخچال را چک کنید که کاملا در پریز برق باشد و ظاهر آن بد فرم نشده باشد .پریز برق را برای اطمینان از اتصال برق چک کنید مثلا لوازم دیگر برقی مانند سشوار را با این پریز چک کنید در صورت اطمینا از سالم بودن جریان برق لا مرکز تعمیرات سامی سرویس ( تعمیر یخچال در اصفهان ) تماس بگیرید.

 

2_ برفک زدن قسمت فریزر یخچال

مواردی که میبیند یخچالتان برفک میزند ابتدا باید واشر دور درب بازدید شود و بعد درجه یخچالتان را روی کم قرار دهید .

اگر یخ زدگی به این گونه است که تکه های یخ در ابعاد یک سانتی متری نیم سانت و بیشتر بود با مرکز خدمات سامی سرویس ( تعمیر یخچال در اصفهان ) تماس بگیرید .اشتباه نشود که اگر یخ زدگی به صورت قندیلک بود طبیعی است . زیرا هنگام باز و بسته شدن درب فریزر به دلیل جذب رطوبت این اتفاق می افتد .

اگر یخ زدگی به گونه ای باشد که بتوانید آن را با دستمال پاک کنید هم امر طبیعی است .

یکی دیگر از موارد طبیعی این است که داخل مشمع مواد منجمد شده ذرات ریز برفک روئیت شود که دلیل آن رطوبت مواد غذایی است .

 

3 _ مواد غذایی در یخچال یخ میزند .

یکی از مواردی که باید هنگام بروز مشکل در یخچال چک کنید دمای یخچال است .

آیای دمای یخچال نرمال است ؟ یا نه ؟ در این مورد میتوانید به بخش دمای یخچال رجوع کنید. و همچنین باید آشنایی لازم در مورد دمای یخچال در قسمت های مختلف آن داشته باشید که در این متن برای شما شرح مختصری درباره ی دما در قسمت های مختلف یخچال  می دهیم.

معمولا طبقات بالا در یخچال کمترین دما(سرد تر) را دارد.دقت داشته باشید که مواد غذایی از قبیل میوه ،سبزیجات ،لبنیات را در این بخش از یخچال نگذارید .

از در یخچال به سمت  داخل (دیواره های داخل ) هم نسبت به  قسمت های دیگر سرد تر است .لازم به ذکر است که مواد غذایی آبدار برخی از میوه ها نباید به این قسمت قرار داده شود  .

سعی کنید میوه و سبزیجات را در قفسه مربوط به خودشان یعنی همان جا میوه ای قرار دهید .

چنانچه با تغییر دما رو به رو شدید یعنی مواد غذایی در یخچال شما شروع به یخ زدگی کرد بدانید یخچال دچار مشکل شده و با مرکز خدمان سامی سرویس ( تعمیر یخچال در اصفهان ) تماس بگیرید.

 

4_ تنظیمات دما

یخچال ها تنظیمات مربوط به دما دارند .اگر با تغییر تنظیمات دما در یخچالتان روبه و شدید ابتدا این موارد را به ذهن بسپارید.

اول اینکه اگر این تغییرات پس از قطع شدن جریان برق اتفاق افتاد عادی است و باید دوباره تنظیم شود.

یخچال باید اتصال مستقیم به برق داشته باشد و اگر به دلیل اتصال به سه راهی یا هر مورد دیگر مثل جا به جا شدن  جریان برق قطعو وصل شده باشد تنظیمات دمای یخچالتان به حالت اول بر میگردد لازم به ذکر است که وقتی دمای یخچال را تنظیم کردید قفل کودک را فعال کنید این کار برای جلوگیری از به هم خوردن تنظیمات به صورت دستی است. و اما مورد دیگر استفاده از محافظ میباشد.

حالا اگر دیدید که تنظیمات دمای یخچال به صورت خود به خود بهم خورد یا دچار تغییر شد با مرکز خدمات سامی سرویس  تماس بگیرید.

5_ آبسرد کن

از دیگر موارد بروز مشکل در یخچال این است که میبینید آبسرد کن یخچال کار نمیکند. یعنی آب نمی دهد .اگر به تازگی آن را نصب کرده اید در ابتدا دو دقیقه با دست پدال مربوطه را نگه دارید تا اگر هوایی درون شلنگ می باشد خالی شود .دقت  داشته باشید که شیر آب کاملا باز باشد .در مسیر شلنگ مربوطه هیچگونه تا خوردگی نباشد.چک کردن آب خانه که  قطع نباشد .اگر این موارد را چک کردید و دیدید که آب فشار کمی در آبسرد کن دارد توجه داشته باشید که آب در جاهای مختلف دارای املاح میباشد و می باید فیلترمربوط آبسرد کن را عوض کنید در صورتی که تمام موارد را رعایت کردید و باز فشار آبسرد کن کم بود یا آب نداد با مرکز خدمات سامی سرویس تماس بگیرید.

 

 

6_مشکل در بسته شدن درب ها

اولین کاری که انجام می دهید چک کردن لاستیک های درب یخچال است دقت داشته باشید که حالت نرمال داشته باشد که حالت نرمال داشته باشد و هیچ گونه پوسیدگی و پارگی ... در ان وجود نداشته باشد . در صورت مشاده آسیب دیدگی در لاستیک با مرکز خدمات سامی سرویس تماس بگیرید .

 

در صورت اطمینان از سالم بودن لاستیک یخچال مواد داخل یخچال و ظرف ها چک کنید .در صورت نیاز به جابه جا کنید .

اگر با بسته شدن یکی از در ها در دیگر یخچال باز شد این امر طبیعی است . ولی اگر با بسته شدن یک در درب دیگر باز ماند و میبایست با فشار آن را ببیندید بدانید درب یخچال دچار مشل شده با مرکز خدمات سامس سرویس (تعمیر یخچال در اصفهان ) تماس بگیریر .

یکی دیگر از مواردی که باید دقت داشته باشید این است که یخچال روی سطح مسطحی باشد و و ناهمواری نداشته باشد.

و یکی دیگر از مواردی که در صورت مشاهده میبایست با مرکز تماس بگیرید باز شدن خود به خودی درب

در صورت چک کردن موارد فوق باز هم دیدید درب در بسته شدن مشکل دارد با مرکز خدمات تماس بگیرید.

 

موارد دیگری که ممکن است با آن روبه رو شوید :

اگر یخچال شما صدای ناهنجار میدهد ابتدا از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید .اگر موقع دست زدن به یخچال دچار برق گرفتگی ضعیف می شوید . دو شاخه را از پریز در بیاورید و آن را بتابانید و برعکس درون پریز برق بزنید تا فاز و نول آن جابه جا شود .

به تعمیرات در منزل نیاز دارید؟

تماس بگیرید
09130777243 (بدون تعطیلی)